wtorek, 18 grudnia 2012

Zodiaki / Sakhe.

Jeśli chodzi o "A więc, jak wyglądała ta wizja? Dokończy pani Sakhe :P" to nie, nie czuję potrzeby pisania o tym, gdyż widziałam tylko skorpiona i nic nie robił.. No ewentualnie oddychał xD.
Postanowiłam napisać szerzej o znakach zodiaku, które mamy my i poboczne osoby, o których czasami lub często piszemy.

Sakhe (ja) - Ryby..

"Niezbadane głębiny, ktore nigdy nie przestają fascynować Twojego pełnego sprzeczności znaku kojarzą się z barwą morza. Planety - Jowisz i Neptun
Ryby to znak żeński, a jego symbol to dwie ryby - złączone lecz skierowane w przeciwnych kierunkach. Masz dziwną pełną sprzeczności naturę. Raz jesteś istotą sprawną, zorganizowaną i znakomitą w interesach a to znów chaotyczną i zagubioną. Innym trudno nieraz zrozumieć jak udaje Ci się w mgnieniu oka przeskakiwać z jednego sposobu bycia na drugi. Jesteś nieprzeciętnie wrażliwy i masz bardzo silną intuicję i czasami ta strona Twojej osobowości bierze górę nad stroną logiczną. Zdarza Ci się podjąć jakieś działanie i nagle w pół drogi diametralnie zmienić kierunek tylko z powodu poczucia że coś jest nie tak."
No cała ja xDD
"Masz wiele współczucia dla innych, i rzucasz się na pomoc wszystkim którzy wpadną w tarapaty, czasem kosztem własnej rodziny lub własnym. Chętnie poświęcasz się zawodom związanym z opieką nad innymi, na przykład nauczycielstwu lub pielęgniarstwu, angażujesz się w pomoc dla zwierząt. Bywa że stajesz się niewolnikiem rodziny albo poddajesz się wpływowi silniejszej indywidualności. Masz jednak w swojej osobowości niezwykle twarde jądro, dzięki któremu przetrwasz najtrudniejsze koleje losu."
Nie żeby coś, ale mam dziwne skojarzenia.. Z resztą jak zawsze.. phehhe
"Większość astrologów nie wspomina o fakcie że potrafisz być apodyktyczny. Zawsze jednak Twoje motywy są czysto altruistyczne : po prostu uwielbiasz zachęcać - a jeśli trzeba to i przymusić - przyjaciół i krewnych do podejmowania kroków, które według Ciebie pozwolą im osiągnąć większy sukces życiowy. Rzadko myślisz o własnych korzysciach, ponieważ wystarczającą satysfakcję daje Ci pomaganie innym."
"Masz więcej odwagi niż Ci się na ogół przypisuje, a gdy intuicja mówi Ci że to czy tamto się nie uda, idziesz za swoim przeczuciem i wygrywasz."
"Wiele Ryb przejawia talenty artystyczne, a jeśli i Ty do nich należysz jest wielce prawdopodobne że Twój trud niezbyt Ci się opłaca. BArdziej od materialnej strony życia cenisz duchową i zaspokojenie potrzeb twórczych jest dla Ciebie ważniejsze od wysokich dochodów."
"Masz w sobie silny pociąg do mistycyzmu co prowadzi Cię do religii, spirytualizmu lub ideologii New Age. Wiele Ryb zostaje uzdrawiaczami, mediami lub tarocistami, czasem nawet egzorcystami. Pociąga Cię leczenie metodami naturalnymi lub niekonwencjonalnymi : być może poświęcisz się tej dziedzinie. Twój planetarny władca, Neptun, rządzi stopami, a więc jednym z naturalnych ujść dla Twoich zdolności byłaby refleksoterapia, która polega właśnie na oddziaływaniu na stopy."
"Ryby były ostatnim dwunastym gwiazdozbiorem zodiaku, przez co symbolizował koniec drogi Słońca i miejsce gdzie rozpoczyna się nowy cykl wydarzeń. Kojarzone były więc ze zniszczeniem i narodzeniem a tym samym z wszelkimi formami mesjańskiego odrodzenia"
Nie wiem czy to nawiązuje do zniszczenia i narodzenia, raczej tak.. Zniszczyłam normalne umysły wielu osobom i zastąpiłam nowymi, bardziej nieogarniętymi..xD.
"Jeśli chodzi o Ryby, to przeważnie nie wiadomo o co chodzi."
Hahahhahahahhah, to pasuje idealnie! xDD.
"Współczujące, tajemnicze, nieodgadnione, eteryczne, wrażliwe. W literaturze astrologicznej i wszelkiego rodzaju artykułach podkreśla się zwłaszcza współczucie i zdolność do poświęceń, porównując archetypowe cechy tej fazy do pierwszych chrześcijan idących pokornie na rzeź, albo do samego Chrystusa, składającego się w ofierze za grzechy całej ludzkości."
"Tak często współczucie jest mylone z wczuwaniem się w drugą osobę. To, że Ryba potrafi doskonale wczuć się w położenie powiedzmy cierpiącej ofiary, nie znaczy wcale, że musi ona okazywać owej ofierze współczucie! I wcale nie musi żałować położenia, w jakim delikwent się znalazł."
Właśnie! buhahahhah...xD
"Jak wszystkie znaki wodne (Rak, Skorpion) Ryby doskonale wyczuwają nastroje i emocje. Potrafią jak nikt postawić się w położeniu drugiej osoby. Całe ich życie oparte jest na odczuwaniu w swoim wnętrzu (czy duszy) tego, co się dzieje dookoła. Ryba bezbłędnie określi nastrój jednostki, z jaką wchodzi w interakcję (czy jest to rozmowa telefoniczna, czy też rozmowa w cztery oczy)."
Znowu mam skojarzenia.. Ale mniejsza z tym..
"Oczywiście, w związku z tym jednostka Rybia może okazywać współczucie, pomagać cierpiącym i potrzebującym, sama może poświęcać się w imię wyższej idei, ale nie musi."
"Oczywiście Ryby są łatwowierne, nie ma to jak podejść Rybę, zgrywając ofiarę losu. Ale Ryba zbyt wiele razy rozczarowana (wszak każdy ma pewną ograniczoną wytrzymałość) może popłynąć w drugą stronę oceanicznej głębi. Tę ciemniejszą, gdzie ofiara zmienia się w kata i co więcej, rozkoszuje się swoją nową rolą."
Jestę katę..xD
"Właśnie nieświadomość jest kolejną niezbyt przyjemną cechą Ryb. Pomocna może się tu przydać Panna, stojąca w opozycji i reprezentująca analityczność i racjonalizm, cechy, których archetypowym Rybom brakuje."
Sheeevaaa..? A co to te opozycja, analityczność i racjocośtam..??
"Owszem zapewne zdarzają się osobniki, albo osobniczki Rybie, które wykorzystują swoją siłę przeciw innym, ale przeważnie Ryba odrzuca tego typu niskie zachowania, zdając sobie sprawę, że na większą skalę nieuczciwość nie ma sensu."
"Zazwyczaj to Ryby przyjmują rolę męczenników, dopóki nie zrozumieją, że mogą popłynąć w druga stronę."
Ja niedawno zrozumiałam.. I teraz dręczę ludzi moimi podejrzanymi pytaniami, skojarzeniami, dziwnością i seryjną głupotą..xDDD
"Integrują w sobie wszystkie fazy zodiaku, a jako reprezentanci fazy zmiennej i wodnej, potrafią zewnętrznie przejawiać się jako prawie każda faza. Dla otoczenia sprawiają wrażenie nieodgadnionych. Mimo, że same są w stanie intuicyjnie wczuć się w niemal każdą osobę, to dla ludzi mających z nimi bliższy kontakt same pozostają zagadką. Nie sposób przewidzieć co i dlaczego wpłynie na nastrój i uczucia osoby z silną fazą Ryb. Są w stanie doświadczać głębokich stanów psychicznych od niemalże oświecenia po skrajnie depresyjne nastroje."
"Zazwyczaj posiadają uzdolnienia artystyczne i są bardzo wrażliwe na sztukę. Często również talenty mediumiczne. Interesują się mistyką i tajemnicami."
"Kobiety z silną fazą Ryb są przeważnie bardzo atrakcyjne, ze względu na tajemniczość i delikatność, jaką emanują."
o.o interesujące..
"Często są nieśmiałe i lękliwe. Świat postrzegają jako miejsce pełne zagrożeń, dlatego szukają oparcia pośród jednostek silnych i zdecydowanych.
Mogą być nierealnymi utopistami i wielkimi marzycielami bujającymi w obłokach.
Są też wielkimi altruistami i bardzo chętnie pomagają innym, sprawiając wrażenie, że biorą na siebie całe cierpienie tego świata."
"Mimo, że dość łatwo podporządkowują się, to nie lubią wykonywać czegokolwiek wbrew swojej woli. Mogą coś obiecać, ale jeśli nie idzie im to na rękę, nie zamierzają dotrzymać obietnicy. Nie znoszą też nacisków ze strony otoczenia."
"Bardzo nie lubią aroganckich zachowań, preferują kiedy okazuje się im zachwyt i szacunek."
Sheeva..?? A co to preferować??..
"To ludzie, do których bardziej przemawia „czucie i wiara” niż racjonalne podejście."
ooo, tak!
Dobra, nie będę Was już zadręczać mym przezacnym znakiem zodiaku, a zaznajcie mej litości xDD. A więc przejdźmy dalej..Sheva, Hebrajski Czop, Truskawa - Panna..

"Panna jest znakiem żeńskim. O Pannach mówi się że są chłodne, opanowane, skromne a nawet aseksualne, ale czy to możliwe skoro Ziemia kojarzy się z bogactwem zbiorów? Masz wysokie wymagania moralne, odznaczasz się wielką dyscypliną wewnętrzną i potrafisz pracować bez wytchnienia, nawet jeśli zajęcie zaczyna cie nudzić. Znane ze swojej sumiennej precyzji Panny są zodiakalnymi mistrzami rękodzieła i radzą sobie z najżmudnieszymi zadaniami, jeśli tylko mają możliwość pogimnastykować umysł na innym polu."
Hmmm.. Oczywiście nie mogę się powstrzymać od skomentowania tego.. Pierwsze zdanie doskonale pasuje do Shevy, chociaż do Hebrajskiego Czopa nie.. a co do ostatniego zdania to znowu mam skojarzenia..
"Z powodu nieśmiałości sprawiasz czasem wrażenie osoby sztywnej ale każdy kto pozna cię bliżej przekonuje się że masz cudowne poczucie humoru i czułe serce. Okrucieństwo cię rani, nie możesz znieść drastycznych wiadomości telewizyjnych. Dla innych masz wiele dobroci i serca, a twoja nadwrażliwa natura cierpi w towarzystwie gburów lub ludzi agresywnych. Jeśli jednak ktoś ci dokuczy dzięki wrodzonej błyskotliwości i znakomitej umiejętności wypowiadania się potrafisz w odwecie ugodzić nader boleśnie."
"Jesteś niezwykle lojalnym przyjacielem, swoje przyjaźnie pielęgnujesz latami, nawet jeśli druga strona okaże się zupełnie tego nie warta. Szczególnie lubisz zachęcać innych do śmiałych przedsięwzięć, o których ty nawet myśleć się boisz. Zamiast własnymi, cieszysz się sukcesami bliskich ci osób."
Tak, to do Shevy pasuje.. xD.
"Sport nie zajmuje pierwszego miejsca na liście twoich ulubionych zajęć. Wolisz raczej poczytać dobrą książkę. Większość Panien dba o zdrowie, czasami popadają wręcz w hipochondrię i wybrzydzają przy jedzeniu. Niektórzy reprezentanci tego znaku zachowują się wprost przeciwnie: rzadko wspominają o kwestiach zdrowotnych i z przyjemnością zjadają wszystko co się znajdzie na stole. Jest to jedna z tych spotykanych w astrologii biegunowych sytuacji, gdy osoby spod jednego znaku pod pewnym względem należą do jednej lub drugiej skrajności."
Ahhh.. Sheva, ty nasz niejadku.. xDD.
"Osoby spod tego znaku sprawiają wrażenie nieśmiałych, lecz wynika to raczej z niechęci wysuwania się na pierwszy plan. Brak im życiowego optymizmu. Na wszystko patrzą z rezerwą i powątpiewaniem, co prowadzi do pesymistycznego patrzenia na świat. Dlatego może spotyka ich mniej rozczarowań niż innych. Mimo dużych predyspozycji umysłowych i praktycznych Panny nie są stworzone do rządzenia ani dominowania w otoczeniu. Brak im zdolności przywódczych, przebojowości, tupetu i przebiegłości. Stronią od efekciarstwa i błyskawicznych sukcesów. Na eksponowanych stanowiskach nie czują się najlepiej i nie lubią grać pierwszych skrzypiec. W efekcie zajmują w pracy znacznie niższe stanowiska od posiadanych kwalifikacji i wykształcenia. Osoby urodzone pod znakiem Panny w towarzystwie nie czują się najlepiej. Także i inni w ich obecności nie czują się wniebowzięci. Wynika to z powściągliwości, braku serdeczności i wylewności Panien. Tylko w niewielkim stopniu ulegają namiętnościom, nie dają się porwać szaleństwom, nigdy nie zapominają się, co jest z pewnością pozytywne, ale... jakże wesoło się później takie momenty wspomina! Panny są niezwykle wrażliwe na opinie dotyczące ich osoby. Nieopatrznie wypowiedziane słowa krytyki biorą sobie do serca i nie są w stanie ich zapomnieć. Urazy chowają długo, choć w sposób zamaskowany. Osoby spod znaku Panny są bez wątpienia konserwatystami. Niechętnie przyjmują wszelkie zmiany w pracy, otoczeniu i trybie życia. Wszelkie nowości napawają je obawą, więc z góry nastawione są do nich negatywnie. Wszystko, co jest wielkie, zbyt widoczne, budzi zainteresowanie, zraża je. Najlepiej czują się w małych zespołach, nad spokojną, nawet mrówczą i żmudną pracą. Na działania wielkie lub ryzykowne brak im odwagi życiowej. W małżeństwie Panny pozostają wierne, lojalne i opiekuńcze, ale wiele z nich wybiera mimo wszystko życie samotne. Te ostatnie stają się z wiekiem zgorzkniałe i drobiazgowe. Lubią do wszystkiego się wtrącać i okazywać niezadowolenie. Pewnie dlatego przyjęło się powiedzenie "marudny jak stara panna" - co zapewne bardziej odnosi się do znaku zodiakalnego niż do stanu cywilnego."
"Panny odznaczają się znakomitą pamięcią. Dużo czytają i przyswajają sobie wiadomości."
A musicie wiedzieć, że Sheva zna całego "Małego Księcia" na pamięć o.o xD..
"Lubią krytykować innych, co sprawia im niewątpliwą satysfakcję."
To już pasuje najbardziej do Truskawy.. jak się mi przechwalała "Ach.. *dwa imiona dziewczyn z naszej klasy* mówią, że ma piękne oczy.." powiedziałam jej, że uważam iż są martwe (co już od dawna stwierdziłam, więc nie mogłam słuchać jak się jej ego wywyższa tym słitaśnym głosikiem-.-).. a Truskawa jak Truskawa.. Nie mogła znieść mej szczerości (która rozwala Shevę), chwilę się jąkała, po czym zebrała kilka słów i wybełkotała "A twoje? Twoje.. są codziennie takie same!"-.-.. Ile daltonistów na tym świecie..xDD Ale dobra, nie będę się za bardzo rozpisywać o mych poglądach co do blondynek (chociaż w jednej trzeciej jestem blondynką..xDD moje włosy to pomieszanie ciemnego blondu, rudego i jasnego brązu, a Sheva ma jasny brąz, ale upiera się, że to ciemny blond..xD)..
"Wad ma Panna sporo i to dość trudnych do zniesienia. Jest przesadnie oszczędna - czasem wręcz sknera, powątpiewająca we wszystko zrzęda (zwłaszcza w życiu rodzinnym). Często bywa pesymistką. Typ negatywny może być zgryźliwym, apodyktycznym krytykantem i maniakalnym pedantem."
Cóż za niezwykle ciekawa informacja.. xDD..
"W miłości Panny nie ma żadnych szaleństw ani namiętności. Seks jest na drugim planie. Rozwija się dość późno, zwłaszcza u mężczyzn. Natura to chłodna, działająca rzeczowo i zawsze po namyśle. Niezbyt wylewna. Panna bywa zalotna, ale przeważnie nieśmiała i niezdecydowana. Pozbawiona zupełnie kokieterii - wieje chłodem, rozsądkiem, trzeźwością. Małżonek bywa z Panny wzorowy, uczciwy i wierny, ale niezbyt ekscytujący. Ludzie spod tego znaku to dobry materiał na starą pannę czy kawalera."
No to to by się nawet zgadzało.. Sheva miała zamiar zostać zakonnicą o.O..
"Ma zadatki na konflikty właściwie z każdym znakiem."
"Samej Pannie najbardziej odpowiadałby *coś tam coś tam* lub Skorpion, ale chyba tylko ten ostatni byłby w stanie z nią wytrzymać."
Hmmm... Czyżby Satel?..xD
"Dzieci spod znaku Panny to szkolne prymusy. Pilne, staranne, często po prostu kujony. Czasem bywają przemądrzałe."
Ahhh..Sheva...
"Panna powinna więcej czasu poświęcać sportom i wycieczkom, hamować swe skłonności do krytykanctwa i trochę mniej mówić."
Oooo.. I co do tego to nie mam wątpliwości xDDD!!
"Lubią to, co jest trwałe i bezpieczne, a we wszystkich pozostałych sprawach, potrafią mieć własne zdanie. Wrażliwe na krytykę, choć same bardzo lubią krytykować. W swoich poglądach są staroświeckie i konserwatywne. Wszelkie nowości i zmiany przyswajają znacznie dłużej. Na ogół skromne, spokojne, delikatne, czułe, choć bywają złośliwe. W kontaktach z ludźmi kierują się bardziej ich przydatnością dla własnych celów."
...
xDDD!! Przejdźmy dalej..Satel, Lama Niebios (chłopak z naszej klasy), Feniks (dziewczyna z naszej klasy) i kilka moich znajomych z netu, których nie będę wypisywać - Skorpion..

"Skorpion to najsilniejszy ze wszystkich znaków zodiaku posiadający jednocześnie najtrudniejszy charakter. Skorpion cierpi na nadmiar energii życiowej. Uzewnętrznia się to w jego wielkim dynamizmie, aktywności, sile ducha i charakteru. Działa z pasją i odwagą, ma nieustanną chęć działania. Zmaga się z życiem i uwielbia to. Jego żywioł to pokonywanie trudności. Swemu patronowi, Marsowi, zawdzięcza wojowniczość i agresywność. Jego przeżycia są zawsze skrajne, reakcje - gwałtowne. Cokolwiek robi, robi z namiętnością. Bystry i dociekliwy, ma ogromną intuicję. Przebiegły. Praca pochłania go całkowicie, wykonuje ją z pasją i wytrwale zmierza do celu - nie dla sławy ani kariery, lecz z autentycznego pragnienia działania. Bywa dobrym lekarzem, żołnierzem, naukowcem. Miewa zdolności artystyczne i literackie. Jest wspaniałym psychologiem. Mimo swego egocentryzmu i dumy, Skorpion jest bardzo przywiązany do przyjaciół i potrafi im pomagać w potrzebie. W towarzystwie słynie z ciętego języka i autorytatywności. Niestety, Skorpion jest podejrzliwy i nieufny, bardzo pamiętliwy i pesymistycznie nastawiony do życia. Często - mściwy. Zdarza się też typ negatywny o tak brzydkich cechach jak złośliwość, chytrość, despotyzm oraz skłonności do tyraństwa i okrucieństwa. Jednak, zły czy dobry, Skorpion nigdy nie jest nudny."
"Dzieci-Skorpiony są inteligentne i bystre, bardzo zdolne i chłonne, ale trudne do wychowania, nieposłuszne i krnąbrne. Są nadmiernie ruchliwe i żywe."
Hmm.. do Lamy Niebios to pasuje.. ale ciekawe czy Satel też taki był O_O xDD!
"Skorpion powinien kształtować w sobie opanowanie i trzeźwość myśli, a także starać się wyzbyć egoizmu i chęci panowania."
"Wydaje się, że mają ogromną siłę woli, gdyż z reguły wiedzą czego chcą i potrafią nawet bardzo długo czekać na właściwy moment, by to uzyskać. Rzadko się poddają i są niezwykle wytrzymałe."
No tak, jeszcze z nami wytrzymuje.. A to akurat coś.. xD.
"Skorpiony długo pamiętają urazy i potrafią wziąć za nie odwet nawet po bardzo długim czasie, gdy inni dawno już zapomnieli o całej sprawie. Powinny uważać, by motywacją ich działań nie stała się chęć zawładnięcia innymi i uzależnienia ich od siebie."
"Nie rezygnuje z żadnej okazji do walki, wystarczą mu nawet błahe powody."
Przypomina mi się półgodzinna walka o markera.. xDDD.. Sheva, pamiętasz?? hehehhe!
"Skorpion może przegrywać bitwy, ale nie całe wojny."
Interesujące...xD
"Skorpion bardzo nie lubi, jak ktoś nim komenderuje, łaje go czy stroi sobie z niego żarty."
A teraz to mi się przypomniało jak Tkaczu (tak określiłam jednego z mych kuzynów, który jest w naszej klasie) na wycieczce go objął od tyłu jedną ręką Satela, popatrzył zadziornie w paczadła, a później ciągle do niego mówił napletek xDD!
"Nie lubi też, jeżeli w jego obecności ktoś zbiera zaszczyty i komplementy. Nie potrafi tego obojętnie słuchać."
Tak jak nie mógł słuchać na którejś religii durniowania Komara xDD.. ale nie jestem pewna czy to pasuje do Lamy Niebios.. Hmm..xD!
"Nie znosi zastoju, musi przez całe życie z kimś lub z czymś się zmagać i być górą."
Zmaga to się Satel z Shevą i mną xDD.. tylko, że akurat to my jesteśmy górą hehh !..
A tu coś dla Shevy: "Skorpion z Panną: Byłaby z was idealna para, gdyż doskonale się uzupełniacie. Problem w tym, że Skorpion jest poligamiczny, a Panna może tego nie ścierpieć na dłuższą metę. Warto jednak spróbować." xDD!

Jak narazie tylko te trzy znaki, może jeszcze kiedyś napiszę o reszcie :D.

pzdr. Sakhe.xx

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz